Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych pomoże wyleczyć kandydozę?

Witam, ostatnio cierpię na nawracającą kandydozę pochwy, mimo przyjmowanych leków problem wraca po 1-2 miesiącach. Wiem, że może przyczyniać się do tego stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, czy do pełnego wyleczenia należy je bezwzględnie odstawić?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani porozmawiać o tym z ginekologiem prowadzącym. Be zbadania Pani i dokładnego wywiadu ciężko określić przyczynę nawracających infekcji grzybiczych. Natomiast jeśli lekarz wykluczył już inne przyczyny - warto spróbować odstawić tabletki.