Osoba Witam. Mam taki problem. W piątek (12.11) byłam u ginekologa i od wczoraj (pon. 15.11) zażywam leki na zapalenie. Chciałabym zapytać, czy może może mi się spóźniać z tego powodu okres? Powinnam go dostać w niedzielę (14.11), przy czym okresy mam raczej regularne z poślizgiem jednego dnia. Tabletki antykoncepcyjne skończyłam zażywać w lipcu. Odbywając stosunek z chłopakiem zawsze się zabezpieczamy. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Wszelkie infekcje, uogólnione czy miejscowe, mają wpływ na długość cyklu. Fakt, że odstawiłaś tabletki antykoncepcyjne w lipcu też nie jest bez znaczenia. Przez pierwsze 6 miesięcy mogą występować zaburzenia miesiączkowania.
Oczywiście, dla pewności zawsze można wykonać test ciążowy. Nie ma bowiem środka o 100% skuteczności.

Sugerowałabym jednak poczekać spokojnie kilka dni, okres najprawdopodobniej niedługo się pojawi.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Zaburzenia miesiączkowania – Zaburzenia miesiączkowania wywołują niepewność i obawy u kobiet. Nieregularne krwawienia często są związane z innymi dolegliwościami, np. uczuciem suchości pochwy, na które wpływają zaburzenia hormonalne. Zaburzenia miesiączkowania można podzielić na: brak miesiączki, skąpe i rzadkie miesiączki oraz nadmierne krwawienie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach