Czy osoba z nadżerką i drugą grupą wyniku cytologicznego powinna badać się co dwa lata?

Witam, mam pytanie dotyczące badania cytologicznego. Czy przy nadżerce i drugiej grupy wyniku cytologiczne go wystarczające jest robienie badania co dwa lata? Mój lekarz ginekolog mówił że co dwa a nawet co trzy lata w zupełności wystarczy. Wynik ogólny to druga grupa

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy co w tej drugiej grupie jest dokładnie określone i jaka metoda , sadze ze nalezy kierowac się zaleceniami lekarza badającego