Czy osoba ze zdiagnozowanym helicobakterem powinna stosować lek Pylere?

witam, od kilku tygodni miałem dolegliwości - bóle brzucha, nudności. Trafiłem do gastrologa, na podstawie testu krwi z apteki i objaw zdiagnozował helicobacter. Nie czekając na wynik badania kału przepisał mi PYLERĘ - 4x3 tab dziennie. Naczytałem się trochę na ten temat i mam pytanie czy to jest najlepsza i najbezpieczniejsza dla organizmu metoda? Czy lepsza/zdrowsza jest np. Dumox metronidazol ? I kwestia wiarygodności testu - był dodatni, nigdy wcześniej nie cierpiałem z powodu hp. Pozdrawiam

Wskazania do stosowania leku: Eradykacja H. pylori w skojarzeniu z omeprazolem. Zapobieganie nawrotom u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka związaną z czynnym lub przebytym zakażeniem H. pylori. P.o. 3 kaps. 4 ×/d (po śniadaniu, obiedzie, kolacji oraz przed snem, najlepiej z przekąską). Leczenie kontynuować przez 10 dni. Pominięte dawki można uzupełnić poprzez wydłużenie leczenia ponad 10 dni, aż do zużycia całego opakowania preparatu. Nie należy przyjmować 2 dawek równocześnie. Równolegle należy przyjmować inhibitor pompy protonowej, np. omeprazol 20 mg 2 ×/d (po porannym i wieczornym posiłku) przez 10 dni. Tak więc lek jest bardzo dobry. Wątpliwości budzi tylko test na poziom p-ciał Helicobacter z krwi. Test ten świadczy tylko o kontakcie z bakterią, nie daje odpowiedzi, czy aktualnie jest pan zarażony bakterią czy nie.