Czy owoce w dużych ilościach tuczą?

Witam.Mam na imie Adriana(47lat) ma pytanie a mianowicie ,bardzo lubie jesc salatki owocowe,używam owoców wszystkich jakie akurat mam,ale mam wrazenie ze przesadzam i mieszam wszystkie owoce razem(a zdaza sie ze jest ich dosc sporo)slyszalam,czytalam ze nie ktorych owocow nie nalezy jesc z byt czeso bo niby tłucza czy cos tam,ale to jednak owoce.Czy w takim razie jesc czy nie jesc!!

Witam Panią,

jeść ale z umiarem i w pierwszej połowie dnia. Owoce wydają nam się niskokaloryczne, lekkie i dietetyczne a w rzeczywistości zawierają bardzo dużo cukrów prostych, które mogą odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej. Owoców proszę tez nie jeść pod koniec dnia gdyż wtedy już nasza przemiana materii zwalnia, zwalnia też zdolność insulinowa i cukry nie zostaną strawione.
Najbardziej słodkimi owocami są banany, winogrona i figi.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Umiar jest wskazany, jak ze wszystkim. Dziennie należy spożywać 2 porcje owoców i 3 porcje warzyw. Porcja to tyle ile się mieści w dłoni.

Wszystko zależy od osoby, osoba aktywna fizycznie może sobie pozwolić na dużą ilość owoców, a osoba, której aktywność fizyczna jest mała od nich może przytyć. Kwestia jak się Pani po nich czuje, spożywane w nadmiarze mogą nasilać procesy fermentacyjne w jelitach. Rozsądna ilość według mnie to 200-300g na dzień.