Czy partnerka zaszła w ciążę na skutek pettingu?

Dzień dobry, na początku sierpnia wraz z moja dziewczyna uprawialiśmy petting, wytrysku w okolice narządów płciowych nie było, zbliżania członka w tamte okolice także. Była wzajemna masturbacja, czy to moimi palcami czy partnerki. Boimy się że dziewczyna jest w ciąży. Palce nie były wkładane do pochwy, czy jest możliwe zajście w ciążę bez spermy na palcach? Śluzu na palcach nie było lecz mogło być trochę plemników na nich. (Po wytrysku wszystko było wycierane w chusteczki lub w ręcznik. Czy jest możliwość zajścia w ciąże nie wkładając palców do pochwy? Sytuacja ta działa się podczas okresu, jedna strona nie pamięta przebiegu tej nocy. Został wykonany test 3 tyg po zaistniałej sytuacji-wyszedł negatywny. Dziewczyna dostała plamienie miesiąc po tej sytuacji a potem przekształciło się to w zwykły okres. Wczoraj nastąpiło znowu plamienie(3 dni przed planowanym okresem, brązowy kolor, występowały skrzepki, jakby to śluz) czekamy teraz na zakończenie okresu. Pytanie brzmi co robić? Test został zrobiony zgodnie z instrukcja, po południu. Dziewczyna strasznie panikuje, nie chcemy tego dziecka. Mówi ze wszystko ja boli, lecz sądzimy ze wmawia to sobie bo jak nie myśli o tym to wszystkim jest Ok. Pytanie brzmi, czy może być w ciąży mimo ze test wyszedł negatywny? Co może być powodem takiego brązowego krawawienia? Czytałem ze powodem może być stres-to by się zgadzało. Co mamy zrobić? Powtórzyć test? Niepokoi nas te plamienie przed okresem. Wysłano Czytałam, że aby doszło do zapłodnienia plemniki muszą zostać zdeponowane w pochwie w tylnym sklepieniu, w innym przypadku szybko obumierają. Mam pewność że nie było nasienia w pochwie. Jak to tak naprawdę jest? Dziewczyna jest dziewicą a ja prawiczkiem, jeżeli to coś zmienia.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w sytuacji, gdy nie doszło do przeniesienia ejakulatu (preejakulatu) do pochwy oraz do stosunku, ryzyko ciąży nie istnieje. Dodatkowo potwierdza to fakt wystąpienia miesiączki (plamienia przed krwawieniem są całkiem normalną rzeczą i zdarzają się u wielu kobiet, często są one zwiastunem menstruacji, ale warto byłoby również udać się do lekarza ginekologa, aby to zbadać), a także negatywne testy ciążowe. W przypadku, gdy jeden nie uspokaja Pana dziewczyny, może ona wykonać drugi dla upewnienia się, ponieważ brak nasienia w pochwie, całkowicie wyklucza zapłodnienie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.