Czy pierwsze cykle po poronieniu są płodne?

Witam!
Mam 29 lat. Od miesiąca korzystam z pomocy psychiatrycznej (depresja), więc wiadomo jak się czuję... Zażywam leki S*** oraz C***.

Jakoś w październiku lub na początku listopada miałam łyżeczkowanie macicy w szpitalu - ciąża obumarła w 6 tygodniu. 25 listopada dostałam pierwszy okres, był bardzo krótki, tylko 3 dni. 8 grudnia kochałam się z chłopakiem, pękła nam gumka - wydaje mi się, że nic we mnie nie zostało, tylko na moich nogach i pościeli.
Później z gumką kochaliśmy się też 15 grudnia, wszystko było w porządku. Spóźnia mi się okres, zazwyczaj kilka dni przed okresem powiększały mi się piersi. Miesiączki jak nie było, tak nie ma. Nie powiększają mi się także piersi.
Dwa dni temu wykonałam test ciążowy - wynik negatywny. Okresy mam zawsze regularne - 28 dni. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Wydaje mi się, że tak czuły test po takim okresie od stosunku powinien pokazać pozytywny wynik, jeśli byłabym w ciąży. A może po tej sytuacji z łyżeczkowaniem macicy coś mi się „poprzestawiało”?
Czy pierwsze cykle po poronieniu są płodne? Dodam, że nie chciałabym być w ciąży.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Wraz z ponownym występowaniem miesiączki wraca też okres płodny. Po ciąży, także obumarłej, często dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. Zmiany polegają zwykle na innym charakterze miesiączki oraz różnym czasie jej występowania. Takie dolegliwości mogą utrzymywać się przez około 3 miesiące. W tym czasie dochodzi do unormowania się gospodarki hormonalnej po ciąży.
Wynik testu uznaje się za wiarygodny, jeśli test wykonywany był w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni od ostatniego ryzykownego stosunku w przypadku nieregularnych miesiączek.
Pozdrawiam