Czy płyn z pochwy to stan zapalny?

Parę dni temu po stosunku odczułam silny ból w dole brzucha, taki miesiączkowy tylko 10x gorszy, pojawił się stan podgorączkowy.Byłam w trakcie owulacji.Poszłam do ginekologa i stwierdził lekką grzybicę, płyn za macicą, przekrwiony pęcherzyk i stan zapalny. Przepisał mi Bioracef doustnie, lek dopochwowy na grzybicę i czopki Diclofenac na ten płyn. Czy ktoś się orientuje skąd ten płyn i ten stan zapalny?Możliwe że spowodowało to współżycie? Jak temu zapobiegać a nie rezygnować z seksu. Mam 24lata

Lek. Tomasz Budlewski

Płyn bardziej z infekcji. Przyczyn infekcji może być wiele . Sadze ze konieczne jest także leczenie partnera seksualnego i na okres leczenia nalezy wstrzymać się ze stosunkami