Czy po takim czasie testy ciążowe są wiarygodne?

Robiłam trzy testy ciążowe, każdy z nich wyszedł negatywnie. Okres spóźnia mi sie 6 dni, cykle mialam w miarę reguralne max co 30 dni min 27, od możliwego zapłodnienia minęło 26 dni (dodam, ze testy robilam , po planowanej miesiaczce) Są wiarygodne? Z góry będę wdzięczna za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, pod warunkiem że trzyma się Pani ściśle wytycznych producenta dotyczących sposobu wykonania testu ciążowego. Jeżeli korzystała Pani z 3 różnych testów (co jest zalecanym sposobem wykluczenia ewentualnego zafałszowania wyniku), to nie ma powodu, by nie ufać ich wynikom. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o testach ciążowych traktuje nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Z uwagi na długość Pani cyklu oraz obecne opóźnienie sugeruję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia nieprawidłowości narządu rodnego – szereg chorób (typu mięśniaki, PCOS) może powodować zaburzenia cyklu, podobnie jak problemy natury endokrynologicznej, w tym niedoczynność/nadczynność tarczycy czy hiperprolaktynemia. Proszę zapoznać się z materiałem dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.