Czy po teście BHCG wykluczającym ciążę, mogę być spokojna?

Witam. Ostatni mój stosunek miał miejsce 27 kwietnia. 22 i 29 maja zrobiłam test beta hcg z krwi, oba wyniki negatywne. 5 czerwca byłam u ginekologa, który ciąże wykluczył, ale nie wiem czy nie jest za wcześnie. Poza tym od ostatniego stosunku dwukrotnie miałam krwawienie z odstawienia. Czy mogę być spokojna, że nie jestem w ciąży? Pytam, ponieważ muszę zacząć brać tabletki, które są niewskazane u kobiet w ciąży.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Ciążę może Pani wykluczyć. Nie ma powodu do niepokoju.