Czy po zabiegu weterboplastyka będę mogła bezpiecznie nadal wykonywać wszystkie aktywności?

Dzień dobry! Mam naczyniaka trzonu th10 kręgosłupa. Ze względu na jego duży rozmiar (3 cm), mój wiek (56 lat) i osteopenię, w celu zapobiegnięcia w przyszłości złamaniu, neurochirurg zalecił zabieg wertebroplastyki. Nie mam dolegliwości bólowych, ale ponieważ od lat młodości mam skoliozę, to zmuszona jestem codziennie ćwiczyć, często pływam, uprawiam też nordic walking. Czy po zabiegu będę mogła bezpiecznie nadal wykonywać wszystkie te aktywności ? Czy jednak może się to wiązać z ryzykiem złamania np. sąsiednich kręgów i lepiej odpuścić sobie ten zabieg na razie?

Tak będzie Pani mogła wrócić do aktywności ruchowej. Zabieg jest wskazany. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.