Jak zacząć aktywność fizyczną dla osoby, która całe życie miała siedzący tryb życia?

Jak zacząć aktywność fizyczna dla osoby która całe życie miala siedzący tryb życia, waga w normie. Proszę podpowiedzieć od czego zaczac, jak, ile razy w tyg. Po jakim czasie bede mogla uznac moje życie za aktywne, czy 30 min lekkiego aerobiku sprawi ze bede mogła tak myśleć czy raczej tu chodzi o kilka h ćwiczen. Nie mam chyba w ogóle kondycji, chce cos zmienić ale nie wiem czy dam radę od czego zacząć?

Najprostszą formą aktywności ruchowej jest spacer (może być z kijkami - Nordick Walking) 3x/tydzień 40-60 min. Pozdrawiam