Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pobudzenia komorowe mogą być od nerwicy?

Witam od paru lat męczy mnie drżenie ciała zwłaszcza nóg(jak z waty)i rąk.Bóle głowy(ucisk w skroniach),bóle w krzyżu,kołatania serca i brak sił.Badanie neurologiczne i rezonans głowy w 2014 ok.Mam też ataki paniki np.jak mam gdzieś jechać i wtedy objawy się nasilają.Podejrzewam nerwicę ale wmawiam sobie różne objawy i boję się że mi coś jest poważnego.U kardiologa też byłem miałem Holtera i wyszło dużo 10398 pobudzen komorowych i 3145 pobudzeń przedwczesnych czy pobudzenia mogą być od nerwicy.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Czy EKG może boleć?

EKG, inaczej elektrokardiografia, to bezpieczne badanie serca. Ale czy może ono boleć? Na ten temat wypowiada się specjalista - dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Witam Pobudzenia , drżenie ciała , ucisk są także objawami nerwicy i wynikają z różnych stanów lękowych , które często generują ataki paniki i drżenie...ale także mogą mieć przyczynę inną... Proponuję skonsultować to z lekarzem prowadzącym, a jeśli nie stwierdzi żadnych przyczyn medycznych wówczas proszę się zgłosić na psychoterapię, aby krok po kroku rozkminować emocjonalne przyczyny opisanych objawów, co spowoduje ich ustąpienie. Pozdrawiam Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety