Czy podczas karmienia piersią mogę zażywać witaminy i tran przy WZW typu B?

Witam. Karmie piersia 5 miesieczne dziecko a dodatkowo jestem nosicielka wzwb. Chciałabym zaczac brać witaminy i tran w kapsulkach poniewaz macierzyństwo to ciężka praca a Moj organizm widocznie domaga sie witamin w diecie jednak nie jest łatwo dostarczyć ich wystarczająco. Pytanie brzmi. Czy podczas karmienia piersia moge zażywać witaminy i tran biorąc pod uwagę obciążenie watroby... Czy tran i witaminy obciąża ja ? Jeśli tak nie ma o czym mówić. Regularnie stosuje tylko ostropest.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli faktycznie ma Pani niedobory witaminowe, wtedy wskazana jest suplementacja. Profilaktyczne łykanie preparatów witaminowych może doprowadzić do hiperwitaminozy, która także może być niebezpieczna. Farmaceutyki te nie obciążają wątroby znacząco. Tran może Pani zażywać bez obaw.