Czy ponownie udać się do lekarza z powodu powiększonego lewego migdałka?

Witam. W poniedzialek bylam u lekarza rodzinnego poniewaz mam powiekszony lewy migdal, do tego bolacy. Lekarz powiedzial, ze to angina i przepisal antybiotyk z osłonka do tego strepsills intensive. Migdal nadal jest nabrzmialy i bolacy do tego ból przeszedl na icho i jezyk po lewej stronie. Zaczynam sie obawiac ze to cos innego niz angina i nie wiem czy poczekać jeszcze pare dni czy udac sie ponownie do lekarza. Prosze o radę.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie zaobserwowała pani poprawy po 2-3 dniach stosowania antybiotyku to warto udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego.