Czy przebieg mojej terapii jest prawidłowy?

Lecze sie na depresje.Chodze do psychologa, ktory twierdzi, ze to, ze chlopak mnie zostawil dla innej to moja wina. Mowilam jej o moich myslach samobojczych, ona twierdzi, ze zabic sie nie jest tak latwo, ze ja tylko szantazuje emocjonalnie i zaczela sie mnie pytac, dlaczego do niej przyszlam. Powiedzialam jej, ze szukam pomocy, bo boje sie samej siebie, ze moge nad soba nie zapanowac, a ona zaczela na mnie krzyczec, ze jak chce to mam to zrobic i sie powiesic.Czy mam dalej u niej robic terapie?

Witaj. Terapeuta tez człowiek. Mylić sie może. Jeśli złe sie czujesz u tej osoby i nie widzisz efektów zawsze możesz zmienić ;-) nikt Ciebie nie trzyma.

Jeśli będziesz chciała porozmawiać o swoim problemie to zapraszam do korespondencji ze mną. Pozdrawiam serdecznie ;-)

HTTP://PSYCHOPEDAGOG.EU

Jeśli czuje się Pani źle w relacji z psychologiem, jest trudno się otworzyć, ma Pani wrażenie niezrozumienia czy wręcz odrzucenie, może to oznaczać, że nie ma relacji terapeutycznej. Może warto porozmawiać o swoich uczuciach z terapeutą? Jeśli będzie bardzo trudno być może będzie trzeba podjąć terapię u innej osoby, z którą łatwiej Pani będzie nawiązać relację terapeutyczną.