Czy przejmować się długością oddawania moczu?

Witam, mam pytanie odnośnie długości oddawania moczu. Wyczytałem że jest to 20-22 sekundy. U mnie czasami zdarza się, że sikam 35-40 sekund, ale z normalnym ciśnieniem nic się tutaj nie zmieniło. Lekarz U którego byłem stwierdził, że to nic niepokojącego. Nie dopytałem, ale przyszła mi do głowy taka myśl pytanie czy dłuższe oddawanie moczu może być spowodowane większą ilością płynów? Pije około 3-3.5 L dziennie wody, herbaty, czy mocz oddaje mniej więcej co 3 godziny. Pytanie czy to możliwe że wpływa na to duża ilość płynów? A dwa czy przejmować się długością oddawania moczu?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

z przekazanych przez Pana informacji można wnioskować, że dłuższe oddawanie moczu jest spowodowane dużą ilością przyjmowanych płynów.

Może Pan wykonać badanie polegające na zmierzeniu objętości oddanego moczu. Jeżeli wynosi on ponad 2,5 litra w ciągu dnia, możemy mówić o tzw. wielomoczu. Jest to symptom występujący czasami przy niektórych chorobach nerek lub przy zapaleniu pęcherza moczowego. Zazwyczaj jednak, przy takich chorobach oprócz wielomoczu występuje także ból i pieczenie.

Jeżeli lekarz nie zauważył niczego podejrzanego, najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju. Dla pewności może się Pan jeszcze skonsultować z urologiem lub nefrologiem, którzy zlecą dodatkowe badania profilaktyczne.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym opisywanego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/wielomocz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty