Czy przez zmianę w przyjmowaniu tabletek będę miała problemy z okresem?

Witam! Biorę tabletki Atywia Daily. Za pierwszym blistrem skróciłam przerwę i czwartego dnia wzięłam już tabletkę z hormonami. Czy będę miała przez to problemy ze okresem?

Zależy, jak Pani będzie brała tabletki z aktualnego opakowania. Proszę stosować się do zaleceń producneta i lekarza prowadzącego, a nie samowolnie modyfikować schemat przyjmowania leku. Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie - wybrała Pani pierwsze opakowanie, i skróciła przerwę o 3 dni? Jeśli tak, i będzie Pani brała tabletki teraz zgodnie z zaleceniami, krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w terminie, ewentualnie trochę wcześniej.