Czy przyczyną braku miesiączki może być kiła?

W czerwcu urodziłam dziecko 10.06.2023. do tej pory nie mam miesiączki jadam różnie śniadanie obiad kolacji nie jem nieraz wogolenic nie jem .w trakcie ciąży wykryto u mnie zarażenie kiła leczę się byłam już na zastrzykach .z wypróżnianiem jest różnie lecz gdy już 2/3 dni się nie wypróżniam to plamie z odbytu krwią czy przyczyną kraju miesiączki jest ta choroba czy od czego to zależy ??? Proszę o szybkie odpowiedzenie na moje pytanie z góry dziękuję.
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Kiła raczej nie powinna wpływać na menstruacje. Wspomina Pani o tym, że urodziła dziecko w czerwcu. Kluczowa jest jednak informacja, czy nadal karmi Pani dziecko piersią. Jeśli tak, to zupełnie naturalne, że w okresie laktacji miesiączka może się nie pojawiać lub być nieregularna.

Jeśli jednak zakończyła Pani okres laktacji, to proszę wykonać test ciążowy, aby wykluczyć możliwość zajścia w kolejną ciążę. W razie potrzeby proszę również udać się do ginekologa, który pomoże Pani znaleźć przyczynę braku okresu. Jednocześnie warto pamiętać, że stres, przemęczenie czy nieodpowiednia dieta mają wpływ na cykl miesiączkowy.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-urodzeniu-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-urodzeniu-blizniakow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-urodzeniu-dziecka-pol-roku-temu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.