Czy są jakieś skuteczne sposoby na leczenie depresji?

Witam może ktoś zaproponuje mi coś sensownego mam depresję na którą nie pomagają leku więc od roku chodzę na terapię na NFZ ale jest ona tak rzadko że mój psychiatra stwierdził że to tak jakbym w ogóle nie chodziła i że mogę chodzić ale to nic nie da bo liczy się regularnosx. Sama to wiem pytanie co dalej bonie stać mnie na prywatnego specjalistę a jak mam się wyleczyć mając terapię raz na ruski rok

Witam,

Po pierwsze proszę skonsultować skuteczność leków z psychiatrą.
Po drugie - psychiatra ma rację, że nieregularna terapia np. raz na miesiąc jest zdecydowanie mniej skuteczna w przypadku leczenia depresji niż wizyty raz na tydzień. Niestety jeśli nie istnieje inny ośrodek, przychodnia lub poradnia zdrowia psychicznego oferująca możliwość korzystania z częstszych usług na NFZ, konieczne będą wizyty prywatne lub mieszane np. u specjalisty który prowadzi terapię prywatnie i przyjmuje na NFZ, tak żeby była spójność terapii a możliwość korzystania z niej częściej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek