Osoba

Witam. 5 miesięcy temu urodziłam dziecko, bez komplikacji, naturalnie. Chciałam się dowiedzieć czy normalne jest to że miesiączki mam bardzo skąpe? Trwają ok 2 dni i w zupełności wystarcza wkładka, dodam, że karmie jeszcze piersią.

Chciałabym się też dowiedzieć czy to, iż czuję ciągnięcie w miejscu, gdzie byłam szyta, czasami gdy chodzę lub dłużej stoję? No i jaki powinien być prawidłowy śluz podczas karmienia, bo ja mam od czasu, gdy skończył mi się połóg, większe ilości, no i ma trochę żółtą barwę.. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, P. 

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Aneta Zwierzchowska 77
Lek. Aneta Zwierzchowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam. Uczucie ciągnięcia może się utrzymywać jeszcze jakiś czas (nawet miesiące). Po powrocie regularnych miesiączek, śluz staje się taki jak podczas "zwykłych" cykli, czyli skąpy i/lub białawy przed owulacją, obfity i przejrzysty w środku cyklu i znów białawy i gęsty przed miesiączką. U Pani mogło jednak jeszcze do tego nie dojść. Pierwsze krwawienia miesiączkowe po porodzie zazwyczaj nie są tak skąpe. Jeśli będzie się to utrzymywać po zakończeniu karmienia piersią, konieczna będzie diagnostyka tego stanu rzeczy. Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ciąża – Dwie kreski na teście ciążowym potrafią uszczęśliwić niejedną kobietę, która stara się o dziecko. Jednak w pierwszych tygodniach ciąża może dać się we znaki: poranne mdłości, bóle głowy, wrażliwość na zapachy, zmienność nastrojów – to tylko niektóre z pierwszych objawów ciąży.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach