Czy słusznie myślę, że zaszłam w ciążę?

Czy mogę być w ciąży. Ostatni raz współżyliśmy ponad 3 miesiące temu. Dwa dni po płodnych dniach dotychczas miałam wszystkie 3 miesiączki, test wykonałam 2 tygodnie po stosunki byl negatywny. Dzisiaj 4 miesiączka spóźnia mi się 1 dzień. Mam wrażenie że piersi mi urosly jedna z piersi boli mnie przy samej podstawie tylko przy dotykaniu. Czy istnieje możliwość ze jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciążę z całą pewnością może Pani wykluczyć, co potwierdził test ciążowy, a także kolejne krwawienia menstruacyjne. Ponadto gdyby była Pani w 3. miesiącu ciąży, zdecydowanie nie uszłoby to Pani uwadze.

Być może Pani wątpliwości rozwieje ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/poczatek-ciazy-pierwszy-miesiac-drugi-miesiac-trzeci-miesiac.

Co do braku menstruacji w obecnym cyklu, to jednodniowe opóźnienie nie powinno być niczym niepokojącym – zdarza się również zupełnie zdrowym, miesiączkującym regularnie od lat, kobietom. Dolegliwości bólowe piersi, obrzmienie i ich tkliwość to obok bólu podbrzusza, dolegliwości gastrycznych czy mdłości lub senności także objawy PMS zwiastującego nadejście miesiączki. Póki co nie ma Pani powodu do obaw, lecz jeżeli okres nie pojawi się w przeciągu 10-14 dni, warto skonsultować się z ginekologiem.

O przyczynach zaburzeń cyklu menstruacyjnego przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.