Czy spowodowane jest nadciśnienie u mężczyzny?

Witam. Moj mąż leczy sie na nadcisnienie , czasami ma cisnienie 180 na 101 / czasem w okolicach 140/90 czasem 120/78- i to ostatnie jest najczesciej, jednak ostatnio mąż kiedy bywa senny, nawet rano, mierzy cisnienie i okazuje sie, ze cisnienie jest bardzo niskie nawet 84/52/59. Mąz choruje na nadcisnienie, cukrzyce, dne moczanową a w styczniu 2017 przeszedł udar niedokrwienny. Czym to może być spowodowane. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani mąż wymaga kompleksowej oceny internistycznej. Możliwe, że konieczna będzie odpowiednia diagnostyka (np. holter ciśnieniowy) i modyfikacja leczenia hipotensyjnego. Sugeruję udać się do kardiologa lub internisty.