Czy straszne duszności mogą być spowodowane nerwicą lub astmą?

Witam, Proszę o pomoc, o jakiekolwiek informacje, gdyż mam straszne duszności - nie potrafię oddychać, duszności najbardziej nasilają się nocą, czuję ucisk w klatce piersiowej. Silne emocje, zdenerwowanie doprowadzają mnie do strasznych duszności. Mam przy tym straszne lęki, że się uduszę lub nie zdąży karetka na czas. Mam ciągłe lęki, ciągle się czegoś obawiam, boję. W dodatku mam nudności i uczucie omdlenia - czy mogłaby to być nerwica lub astma?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Duszność, między innymi, może mieć podłoże kardiologiczne, pulmonologiczne a także neurogenne. Lęki oraz pojawianie się objawów podczas silnego stresu i zdenerwowania mogą sugerować podłoże neurogenne.
W celu ustalenia przyczyny niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Najodpowiedniejszy będzie lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, który w razie potrzeby skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.