Czy tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować o ściśle określonej porze?

mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne i ciągle o nich zapominam to dwie godziny spóźnienia to trzy czasem tylko godzina, czy są one w ogóle skuteczne skoro ciągle o nich zapominam czy naprawde trzeba je brać o ściśle określonej porze??

Szanowna Pani!

Tabletki należy brać o określonej porze. Jeżeli ma Pani problemy z pamiętaniem , to może warto się zastanowić nad antykoncepcją dopochwową-Nuva Ring, ew. plastarmi-Evra czy implantem -Implanon X.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka