Czy tabletki zaczęły działać?

Witam w drugiej dobie przestałam karmić piersią dziecko dostalo butelkę ..Ja dostałam od lekarza tabletki gdzie były tylko 2 dostinex na dwa dni wzięłam wczoraj jedna i dziś wezmę kolejna..piersi są twarde i rozmasowuje je ale.pokarm nie leci czy ten obrazek zejdzie Czy tabletki zaczęły dzialac

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zwyczajowo lek ten stosuje się, by przerwać laktację w dawkowaniu 0,25 mg co 12h przez 2 dni – jeśli pokarm nie wypływa, to oznacza, że lek zadziałał, hamując wydzielanie prolaktyny. Jego działanie u osób zdrowych utrzymuje się do 28 dni. Oto odpowiedź naszego eksperta na pytanie o stosowany przez Panią lek: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugie-jest-dzialanie-leku-dostinex.

Natomiast obrzęk piersi spowodowany jest zastojem mleka – niestety zarówno podczas stopniowego odstawiania dziecka od piersi, jak i w sytuacji konieczności nagłego zahamowania laktacji należy odciągać nadmiar mleka aż do uczucia ulgi tak, by nie doprowadzić do zastojów i zatkania przewodów mlecznych. Więcej w tym artykule: https://parenting.pl/odciaganie-pokarmu. Może to prowadzić do groźnego zapalenia piersi. Jeśli ból i obrzęk nie ustępują, proszę stosować chłodne okłady z kompresów żelowych lub ze zmiażdżonych liści kapusty.

Sugeruję skontaktowanie się z lekarzem, położną lub certyfikowanym doradcą laktacyjnym w celu skontrolowania piersi i sprawdzenia, czy nie doszło do zastojów mleka. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zahamowanie-laktacji-domowymi-sposobami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.