Czy tak objawia się depresja?

Czy to depresja? Witam, będę szczera miałam trudne dzieciństwo, które zostawiło ślad na mojej psychice. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się swego rodzaju napady depresyjne. W ich trakcie wracają do mnie wspomnienia z nieprzyjemnej przeszłości i zalewają jak fala. Nie potrafię tego kontrolować i po każdym takim epizodzie moje samopoczucie jest coraz gorsze. Zaczęłam izolować się od bliskich i przyjaciół, jestem non stop zmęczona i stałam się jakby obojętna na wszystko. Potrafię nie jeść, nie odzywać się do nikogo i nie wychodzić z domu, bo nie widzę sensu. Przestałam odczuwać radość z rzeczy, które do tej pory lubiłam. Te napady pojawiają się raz niespodziewanie, a raz wywołują je na prawdę błahe rzeczy. Nie wiem co z tym zrobić, bo jednak czytałam trochę o depresji w internecie i boje się, że coś sobie wmawiam.

Witam. Z Pani opisu wynika, że stany które Pani przeżywa znacznie wpływają na Pani życie i relacje. Stany depresyjne mogą być jedynie objawem, tego co dzieje się w Pani psychice. Proszę znaleźć paychoterapeutę psychodynamicznego, można skorzystać z psychoterspii nieodpłatnie w ramach świadczenia w przychodni zdrowia psychicznego.

Jeżeli Pani stan nie będzie ulegał poprawie, czasem wdraża się leczenie farmakologiczne, aby wspomóc terapię. Proszę też udać się do psychiatry

Życzę powodzenia