Czy tak powinna wyglądać rehabilitacja przepukliny międzykręgowej?

Witam mam problem otóz borykam się z bólem juz dluzszy czas bylem nawet w szpitalu przez tydzien gdzie lekarze stwierdzili przepukline miedzykregowa.dostalem 3 blokady w kregoslup na odcinku L5 S1 po wyjsciu ze szpitala moj lekarz zapisal mi rechabilitacje po 3 z 6 zleconych zabiegow kompletnie nie czuje poprawy.te zabiegi to doslownie 15 min masaze czy tak powinna wygladac rechabilitacja tego przypadku?poza tym lekarz w szpitalu stwierdzil ze jesli to mi nie pomoze to czeka mnie operacja.na czym owa operacja polega i czy jest szansa ze po niej wroce do pelni zdrowia.prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Dzień dobry,

Zabiegi fizykalne mają na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych i są leczeniem zachowawczym. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Jeśli nie zauważa Pan poprawy, warto pomyśleć nad zmianą rodzaju zabiegów. Odnośnie masażu- w placówkach państwowych w ramach NFZ normą jest masaż 15 minutowy. Jeśli po masażu odczuwa Pan ulgę, warto rozważyć wykupienie dłuższych zabiegów u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.