Czy taka krwista wydzielina z piersi oznacza coś groźnego?

Witam, mam 35 lat. Pół roku temu przestałam karmić piersią. A od 3 miesięcy obserwuje z jednej piersi krwistą wydzielinę. Zazwyczaj są to małe plamki na bieliźnie lub krople po naciśnięciu brodawki. Raz jest to czysta krew a czasami bardziej brązowa wydzielina. Byłam u lekarza rodzinnego, u ginekologa i u radiologa - nikt nic nie zauważył, mówią jedynie, że jest to niepokojące ale żaden nie wskazał przyczyny. A ja nie wiem co dalej, do kogo się udać? Czy to może być coś groźnego?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwisty wyciek z piersi może mieć podłoże m.in. w zaburzeniach hormonalnych. Często się też zdarza, że podobny symptom występuje przy brodawczaku, czyli łagodnej zmianie nowotworowej. Warto wykonać badania USG piersi, galaktografię i poziom prolaktyny z krwi.

Ważne jest również zwracać uwagę na inne objawy, takie jak obrzęk, zaczerwienienie, bolesność lub zmiany w skórze na piersi. Jeśli zauważy Pani cokolwiek z tego, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyciek-krwi-z-piersi-co-to-znaczy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-z-sutka-czy-to-rak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.