Czy taki spadek tętna może mieć poważne konsekwencje dla mózgu dziecka?

Ze względu na kolki nerkowe monitoruję skurcze macicy(26tc). Na jednym z zapisów tętno dziecka chwilowo spadło do 70-80, po czym wróciło do normy i chwilowo podniosło się do 170. Poinformowano mnie, że sprzęt jest stary,powtórzyłam później KTG w szpitalu dwa razy i zapisy ładne, bez odchyleń od normy. Czy KTG może pokazać tętno matki? (w 26 tc dziecko jest jeszcze małe i ucieka). Czy taki spadek tętna może mieć poważne konsekwencje dla mózgu dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierowac się tym co mówią odnośnie wykonywanego badania. być może zostało zapisane Pani tętno, najważniejsze że nastepne 2 zapisy były ok