Czy takie ataki mogą świadczyć o noerwicy?

Witam mam problem nawet nie wiem jak to opisac ciagle mysle ze umre mam dziecko w drodze i czesto łapia mnie ataki paniki wymyslam sobie jakies bole do tego pracuje w Holandii. Nie wiem czy po prostu tego nie rzucic i wracac do rodziny prosze o odp czy to nerwica czy o co chodzi

Witam Pana,

Tak. Objawy, które Pan opisuje wskazują na zaburzenia nerwicowe.

Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują

życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,

ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają

normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym

całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o własne zdrowie

czy lęk przed śmiercią, przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, ataki paniki,

mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy

podobne do zawału.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta

i co raz trudniej go ujarzmić.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze

odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/