Czy takie plamienie jest normalne po stosunku?

3 dni temu pierwszy raz odbyłam stosunek bez zabezpieczenia, mocno krwawiłam lecz nic nie bolało dwa następne dni miałam krwawienie plus brudny śluz było to dwa dni przed planowana owulacja. Dla bezpieczeństwa dwa dni po stosunku zażyłam tabletkę po Czy jest ryzyko ciąży i czy to plamienie krwawienie jest normalne? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie po stosunku raczej nie jest czymś normalnym i może być spowodowane przez kilka czynników. Po pierwsze mogło dojść do jakiegoś mikrourazu podczas zbyt intensywnego stosunku, który uszkodził błonę śluzową w pochwie.

Z opisu nie jest jasne czy ten stosunek był Pani pierwszy. To znaczy, czy została przebita błona dziewicza. Jeżeli tak, to oprócz krwi, która pojawia się zaraz po uszkodzeniu błony, to może się ona również utrzymywać przez kilka kolejnych dni.

Również tabletka dzień po może wywoływać krwawienie jako skutek uboczny. Może do niego dojść do 7 dni po jej spożyciu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości powinna się Pani udać do ginekologa, ponieważ tylko po odpowiednim badaniu jest szansa na postawienie trafnej diagnozy.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.