Czy tempo chudnięcia jest u mnie prawidłowe?

Witam, mam 18 lat i ważyłam 85 kg, od miesiąca jestem na diecie i schudłam ok. 4 kg. Moje pytanie brzmi - czy stosując dalej dietę, a do tego dodatkowo ćwicząc po 30 min. dziennie na steperze, schudnę szybciej?
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie potrafię powiedzieć, czy masz nadwagę, czy też prawidłowo ważysz. U osób z nadwagą stosujących dietę odchudzającą opartą na zdrowych zasadach żywienia oraz uprawiających sport utrata masy ciała będzie wynosiła około 0,5-1kg na tydzień. Taki spadek wagi gwarantuje trwałą utratę masy ciała bez efektu jo-jo. Zbyt szybka utrata masy może spowodować efekt odwrotny, a także negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Dlatego proponuję stosować dietę opartą na zdrowych zasadach żywieniowych i dalej ćwiczyć (nie tylko na stepperze), a uzyskasz pożądany efekt. Zapoznaj się z artykułem http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam