Czy ten wynik usg tarczycy można uznać za dobry?

Czy wynik USG tarczycy jest dobry? Objętość płata prawego 19,38; lewego 11,08ml Grubość cieśni do 15,7 nad wcięciem mostka Gruczoł tarczycowy powiększony sięga wcięcia mostka,cieśń przemieszcza tchawicę dokręgosłupowo nad wcięciem mostka.Budowa hypereechogeniczna ze zwłóknieniami i drobnymi zwapnienieniami.W cieśni obszar mieszanych odbić na dł.26,3mm bez ograniczenia w guzek.Przestrzeń okołonaczyniowa wolna.

Taki obraz świadczy o dużym wolu (powiększeniu) tarczycy. Normy wielkości tarczycy oraz jej objętości są znacznie przekroczone. Znacznie powiększona tarczyca powoduje ucisk na tchawice co jest bardzo niepokojącym objawem. W tej sprawie trzeba bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem. Może okazać się konieczne leczenie radiojodem lub zabiegowe. O wszystkim zadecyduje endokrynolog po bezpośrednim badaniu i analizie wszystkich wyników.