Czy test na beta-hCG z surowicy krwi jest wiarygodny?

2 października uprawiałam seks z partnerem. 15 listopada powinnam dostać okres. Nie dostałam. Za to 18 listopada, zamiast okresu pojawiły się skrzepy krwi, zmieszane ze śluzem, trwało to 3 dni. 21 listopada dostałam dość obfitego krwawienia, które trwało kilka godzin i ustało. Zaczęłam się martwić czy nie jestem w ciąży? 21 listopada zrobiłam test na BHCG z surowicy krwi - wyszła wartość 1. Powtórzyłam test 30 listopada (28 dni po stosunku). Wartość również wyszła 1. Czy mogę być pewna tych wyników?

Witam serdecznie!
Oznaczenie betaHCG 10 dni po ryzykownym zbliżeniu cechuje się 100% skutecznością. Oznacza to, że może być Pani pewna wyniku i ostatecznie wykluczyć ciążę. Ze względu na zmieniony charakter miesiączki może Pani umówić się na wizytę do ginekologa, który ustali przyczynę dolegliwości.
Pozdrawiam