Czy to może być też objaw nerwicy lękowej?

Witam, mam 53 lata. Leczę się na nerwice lękową. Zażywam Mozarin. Moje wcześniejsze objawy to uczucie wirowania, lekkie Zawroty głowy. od dłuższego czasu czułam się dobrze. Objawy minęły. Teraz od kilku dni pojawiło się coś innego. Najczęściej przy zmianie pozycji, staniu na palcach, mam kilkusekundowe zawroty, inne niż zawsze. Wcześniej miałam takie uczucie wirowania, teraz rzeczywiście tak jak bym na chwile” odleciała” . Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale tak jakby mi ktoś robił zdjęcie z lampą błyskowa. Czy to może być też objaw nerwicy lękowej, czy może coś z błędnikiem….
KOBIETA, 53 LAT 6 miesięcy temu

Witam Panią,

Organizm ludzki różnie reaguje na przyjmowane leki.

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości

osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionego przez Panią leku również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi, np. zawroty głowy.

Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi jest leczeniem

objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych ani ich

konsekwencji i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Jest to leczenie objawowe.

Zaburzenia lękowe również znacznie obniżają jakość życia, gdyż życie z zaburzeniami

lękowymi to ciągły lęk, udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne, np. bóle w klatce

piersiowej, duszności, skoki ciśnienia, zawroty głowy, kołatanie serca…, które jeszcze

bardziej potęgują ten lęk.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, i ich uciążliwe konsekwencje,

należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój równowagę

wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/