Czy to może już być rak? Co jeszcze może kryć się pod postacią guzka?

Witam,

jestem kobietą i mam 26 lat. Podczas leżenia na placach z ręką pod głową wyczułam w mojej prawej piersi guz. Jest on twardy, w wielkości ok. 0,5 cm. W pozycji stojącej, siedzącej go nie wyczuwam. Dodam, że mam większe piersi. Za kilka dni idę do ginekologa, ale nie mogę o tym przestać myśleć. Pierś mnie trochę pobolewa, ale nie wiem czy tego już sobie nie wmówiłam. Czy to może oznaczać już coś poważnego? Co jeszcze może kryć się pod postacią tego guzka? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Guzek w piersi może sugerować zmiany łagodne, złośliwe lub powiększony węzeł chłonny. W młodym wieku częściej występują zmiany łagodne, dlatego należy zachować spokój.
W tej chwili nie powodów do niepokoju.

Konieczne będzie badanie lekarskie piersi a także ewentualne badania dodatkowe.

Redakcja abcZdrowie.pl