Czy to możliwe, że na tym etapie ciąży jest takie wysokie bhcg?

Witam, 25.02 wykonałam badanie poziomu bHcg wynik to 27273,700 ostatnia miesiączkę miałam 12.01 obfita jak zwykle trwająca 4 dni bez przerwy miesiączki miałam co miesiąc ale wahały się o 4 dni maxymalnie . Czy to możliwe że w 6/7 tygodniu ciąży jest takie wysokie stężenie bHcg? To moja 3 ciąża i stężenie nigdy nie było tak wysokie na wczesnym etapie ciąży. Dodam że choruję na depresję od 3 lat która się pogłębiła zmieniałam leki na mocniejsze aktualnie na stałe przyjmuje Prefaxine 75mg 2 razy na dobę i na noc Kestrel 25 mg nie wiem czy to może mieć jakiś związek

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zażywane leki nie powinny mieć wpływu na poziom hormonu beta-HCG, jednakże trzeba skonsultować ich przyjmowanie z lekarzem prowadzącym ciążę.

Poziom hormonu beta-HCG powinien mieścić się w widełkach podanych przez laboratorium, w którym wykonywane było badanie. Proszę więc porównać wynik z normami z danego tygodnia i zobaczyć, czy mieści się w nich.

Nasze normy znajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Proszę również porozmawiać na temat tego wyniku z lekarzem, który będzie prowadził ciążę. Zbyt wysokie stężenie gonadotropiny kosmówkowej może wskazywać na ciążę bliźniaczą, ale tego dowie się Pani podczas badania USG.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-poziom-b-hcg-moze-byc-zbyt-wysoki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysoki-poziom-beta-hcg-w-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.