Czy to możliwe, żeby tabletki zatrzymały krwawienie?

Od ponad roku brałam tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe, przez wykrycie torbieli na jajnikach zmieniono tabletki na dwuskładnikowe. Aktualnie jest 4 dzień placebo i 32 dzień cyklu a miesiączki nadal brak. Ciąża jest niemożliwa ze względu na brak współżycia. Czy to możliwe żeby tabletki i zatrzymały krwawienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie występują naturalne miesiączki, lecz tak zwane krwawienia z odstawienia. Pojawiają się one w trakcie stosowania tabletek placebo i mogą mieć różny charakter.

Czasem może zdarzyć się, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi w danym cyklu. Jeśli taka sytuacja ma miejsce jednorazowo, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Jeśli natomiast się powtarza, należy powiadomić o tym swojego ginekologa.

Odpowiadając na Pani pytanie – tabletki nie zatrzymały u Pani krwawienia, lecz mogły zmienić jego charakter bądź w związku ze zmianą tabletek krwawienie może nie wystąpić.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienia-z-odstawienia-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych-na-levomine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.