Czy to są ataki paniki?

Witam, podejrzewam u siebie ataki paniki/lęku. Do tej pory miałam tylko 2, ale bardzo silne. Za każdym razem zaczynały się straszną paniką, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje, następnie płaczem, kołataniem serca, dusznościami i bardzo szybkim i krótkim oddychaniem. I tak przez kilkanaście minut bez przerwy. Pierwszy raz zdarzyło mi się to jakieś 2 miesiące temu a drugi kilka dni temu. Od drugiego ataku cały czas boli mnie głowa, jest mi duszno, cały czas myślę o tej sytuacji i boję się powtórzenia tego, a w nocy budzę się około 4 rano i dalej nie mogę spać. Czy mam ataki paniki i powinnam udać się po pomoc do jakiegoś psychologa, czy się mylę?

Dzień dobry,

opisywane przez Panią objawy mogą być związane z tzw. atakami paniki. Podejrzewam, że jest to niełatwe, może powodować zmęczenie, nasilenie negatywnych emocji. To ważne, że szybko postanowiła Pani to opisać i zasięgnąć opinii, potrafi Pani pomimo trudności opisać swoje obawy i szukać pomocy. Jeżeli zależy Pani na poradzeniu sobie z takimi stanami i czuje Pani, że potrzebne jest w tym wsparcie, to warto skontaktować się z psychologiem.