Czy to uczulenie na lateks?

Po stosunku, a dokładnie następnego dnia rano zauważyłem zaczerwienienie i drobną wysypkę na napletku. Używałem zwykłej prezerwatywy lateksowej. Objawem jest tylko tzw. pokrzywka, nie ma żadnego swędzenia. Czy to tylko uczulenie na lateks?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Przedstawione informacje nie pozwalają na stwierdzenie bądź wykluczenie alergii na lateks. Ze względu na objawy jest to prawdopodobne. Metodą, która pozwoli to sprawdzić jest reakcja np. na lateksowe rękawiczki-jeśli po ich założeniu a następnie zdjęciu na skórze rąk pojawią się podobne zmiany, to istnienie alergii na lateks jest niemal pewne.
Pozdrawiam