Czy trądzik może powstać na skutek stresu?

Czy jest to możliwe, że trądzik może powstać tylko na skutek samego stresu, czy do tego musi dojść jeszcze jakiś inny czynnik, który ten trądzik wywołuje?

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Stres jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych, w tym zmiany trądzikowe. Często można zauważyć tę zależność u młodych ludzi, np. w okresie egzaminów. Skóra traci kolor i pojawiają się nowe wypryski. Często stres jest powodem pogorszenia diety i wytworzenie toksycznych nawyków, np. palenie papierosów, spożywanie dużej ilości alkoholu, czy też spożywanie żywności typu fast food. By mieć pewność przyczyny i dobrać odpowiednie leczenie, warto udać się na konsultacje do lekarza dermatologa lub kosmetologa, który zbada skórę i dobierze odpowiednie metody leczenia. Jeśli trądzik jest delikatny warto wesprzeć skórę naturalnymi kosmetykami zawierającymi ekstrakt z lukrecji (ma właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne), ekstrakt z nagietka (przyspiesza gojenie, redukuje blizny, działa przeciwzapalnie), cynk (działa przeciwzapalnie, pobudza syntezę kolagenu i elastyny) – te składniki można znaleźć w serum Sevolium. Zdecydowanie zaleca się również zmianę diety na zdrowszą oraz odpoczynek tak często, jak to możliwe.