Czy trzeba robić przerwy w przyjmowaniu tabletek?

Witam, mam pytanie. Biorę tabletki od trzech lat i nie robiłam przerwy w przyjmowaniu, jednak słyszałam od koleżanek, że trzeba robić przerwę, żeby wszysto się unormowało. Czy jest to konieczne? Czy nierobienie przerwy zagraża czemuś? Prosiłabym o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Robienie przerwy w przyjmowaniu tabletek nie jest konieczne. Sama przerwa powoduje wyłącznie wzrost ryzyka ciąży i niczego nie normuje.

Poza tym robiąc 7-dni przerwy po każdym blistrze zapewnia sobie Pani nieprzyjmowanie tabletek przez ponad 5,5 miesiąca w roku - taka przerwa w zupełności wystarczy.