Czy trzeci poród też będzie wymagał indukcji?

Witam, jestem w 35tc jest to moja trzecia ciąża. Obydwa poprzednie porody były indukowane kroplówką z oksytocyną w 42 tygodniu w obu przypadkach, i dzieci nie za bardzo chciały wyjść. Mój ginekolog twierdzi że i tym razem pewnie tak będzie. Żeby się nastawić na indukcję. Czy to rzeczywiście reguła? Czy nie mam szans na spontaniczny początek porodu? Tak bardzo chciałabym urodzić bez wspomagania oksytocyną. Proszę mi odpowiedzieć tak po ludzku.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze lekarz badający może mieć racje ale nalezy mieć nadzieje