Czy w obecnej sytuacji to może być choroba płuc?

Od wczoraj odczuwam jakby lekki ucisk w klatce piersiowej, gorzej mi się oddycha. Odczuwam jakby lekkie pieczenie zwłaszcza po lewej stronie,jakby chłód przy nabieraniu powietrza. Szybko się męczę. Nie mam żadnych innych dolegliwości. Nie mam kaszlu,kataru,bólu gardła ani podwyższonej temperatury. Czy w obecnej sytuacji to może być choroba płuc?

Lek. Bartosz Szarawarski

Może być to choroba płuc - w tym astma, jak i manifestacja choroby serca, dolegliwości mięśniowych czy zaburzeń nerwicowych. Wskazana jest konsultacja z lekarzem POZ.