Czy w tej sytuacji mogło dojść u mnie do zarażenia wścieklizną?

Dzień dobry Czy jest ryzyko zarazenia się wscieklizna ? Otóż 3 dni temu mój pies został zaatakowany przez innego psa. Został złapany za ogon od tyłu trwało to może z 5 sekund po czym go puścił po mojej interwencji. Następnie dłonią dotykałem ogon swojego psa aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Na dłoni nie miałem żadnych krwawiących ran, natomiast mogłem mieć trochę naderwane naskorki wokół paznokci z których nie leciała krew. Na swojej dłoni nie czułem też sliny i nie dotykałem nią okolic ust oczu czy nosa. Wyczytałem jednak że do zakażenia może dojść przez niewidoczne gołym okiem uszkodzenie skóry. Ustaliłem ze pies który zaatakował, prawdopodobnie został zaszczepiony szczepionką Rabisin w sierpniu 2019 r. a jej skuteczność to 3 lata. Czyli powinna jeszcze działać. Proszę o pomoc

W takiej sytuacji obserwuje pan swojego pieska przez 14 dni najlepiej pod kontrolą weterynarza. Jeśli nic się z nim nie dzieje to wszystko ok. Jeśli piesek zdechnie to jest duże prawdopodobieństwo, że rozwinęła się u niego wścieklizna. W opisanym przez pana przypadku prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bliskie zeru. Pozdrawiam.