Czy w tej sytuacji zachowana jest pełna antykoncepcja?

Dzień dobry. Mam pytanie co do przesunięcia terminu okresu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Ovulastan. Wiem, że mogę po prostu nie dopuścić do 7-dniowej przerwy i od razu kontynuować branie tabletek z kolejnego blistra, wszędzie jednak widzę informacje o tym, że jest to sposób o przesunięcie okresu o tydzień. Ja jednak chciałabym zmienić pierwszy dzień cyklu, żeby nie dostawać okresu na weekend, stąd nie mogę brać tabletek z kolejnego blistra przez równo 7 kolejnych dni, a przez mniej (tak, by w efekcie zmienił się dzień odstawienia np. ze środy na sobotę). Chciałam się też zapytać, jak taka zmiana wpływa na zagrożenie ciążą. Czy przez czas przyjmowania tabletek z kolejnego blistra bez uprzedniej przerwy jest zachowana pełna antykoncepcja? Czy później, np. jeden czy dwa dni po 7-dniowej przerwie powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie? Pozdrawiam

jeżeli pominie Pani tabletki placebo i rozpocznie przyjmowanie od razu tabletek aktywnych to ciągłość antykoncepcji zostanie zachowana, krwawienia być nie powinno, ale też nie można wykluczyć że pojawi się np plamienie