Czy w wyniku pominięcia tabletki mogę być w ciąży?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe drugi miesiąc. W czwartek miałam wyjazd i nie wzięłam tabletek z domu, wtedy kochaliśmy się z mężem, o pominiętych tabletkach przypomniałam sobie dopiero w sobotę gdy zaczęłam krwawić. Wczoraj dopiero wróciłam do domu i moje pytanie brzmi. Czy jest możliwość ciąży w takiej sytuacji pomimo tego krwawienia, jeśli nie wzięłam 6,7 i 8 tabletki z blistra i już po tym odstawiłam resztę? Do lekarza mam dopiero w czwartek i nie wiem co robić do tego czasu.

Lek. Paweł Szadkowski

W opisanej sytuacji ochrona nie została zachowana i ryzyko ciąży istnieje.