Czy warto następnego dnia zrobić test ciążowy?

Dzień dobry. Mój okres jest regularny (26-28dni) nie dłuższy. Nasze przy nadchodzącej miesiączce bolało mnie podbrzusze natomiast w tym miesiącu poraz pierwszy nie odczułam zadnego bólu. Dzisiaj mijał 33dzień bez miesiączki ale ok południa zauważyłam krwawienie. Z partnerem zaczynamy starać się o dziecko ale do tej pory współżyliśmy w dni niepłodne. Wczoraj (32dzien cyklu) zrobiłam test ciążowy i wyszedl negatywny. Nie wiem czy to bezbolesna miesiaczka czy może krwawienie implantacyjne... czy następnego dnia zrobić test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, które Pani opisuje może być zarówno menstruacją, jak i krwawieniem implantacyjnym. Różnica między nimi jest taka, iż w przypadku plamienia implantacyjnego nie pojawiają się skrzepy charakterystyczne dla miesiączki oraz jest ono krótsze i mniej obfite.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Nie napisała Pani, kiedy doszło do stosunku. Jeśli minęło już 14 dni, to test ciążowy powinien być wiarygodny. Jeśli natomiast ostatni stosunek miał miejsce później, to istnieje prawdopodobieństwo, że jest jeszcze za wcześnie, aby test ciążowy dał wynik pozytywny. Warto więc powtórzyć go lub oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.