Czy test ciążowy będzie wiarygodny w tym terminie?

Dzień dobry. W marcu zapomniałam nakleic plastra evra po 7 dniowej przerwie. 12marca miałam normalny okres i po 7 dniowej przerwie nie nakleilam plastera. Plamienia pojawiły się rano 16 kwietnia a okres rozkręcił się po południu 16 kwietnia w tym dniu współżyłam z mężem rano stosunek przerywany i tego 16tego wieczorem też nakleilam plaster 1 z opakowania. Następne współżycie było 20kwietnia a następne 23 ale tego 20-23byl stosunek już z dojściem w środku. Dziś jest 25 kwietnia mam brazowe plamienia i delikatny ból podbrzusza. Wcześniej okres był regularny. Tylko ten jeden raz był "nieregularny" jak w takim przypadku mam liczyć dni plodne jeżeli ten raz okres pojawił się nie regularnie? Czy mogło dojść do zapłodnienia a te plamienia sa implantacyjne ? Bardziej martwię się o stosunek 16 kwietnia. Bo później miałam już naklejony plaster. A w ulotce pisze ze od pierwszego dnia stosowania jest się zabezpieczonym Czy jeżeli zrobię test ciążowy po 10 dniach od stosunku będzie wiarygodny ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy może nie być wiarygodny po 10 dniach od stosunku. Lepiej wykonać go po upływie dwóch tygodni i dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi. Wówczas będzie miała Pani pewność co do ciąży lub jej braku.

Brązowe plamienia mogą wynikać z błędów podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych, być jednym ze skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej, jak również wskazywać na plamienie implantacyjne. Rozstrzygający będzie wynik testu ciążowego.

W czasie stosowania plastrów Evra nie występują naturalne miesiączki, lecz tzw. krwawienia z odstawienia. Nie musi więc Pani liczyć dni płodnych, ponieważ plastry hamują owulację.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezpieczne-wspolzycie-przy-plastrach-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pomylka-w-naklejeniu-plastra-antykoncepcyjnego-a-skutecznosc-tej-metody,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-plastry-po-przyklejeniu-go-w-polowie-miesiaca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.